Rozobratý iPhone 11 Pro Max

Takto vyzerá rozobratý iPhone 11 (foto+video)

Toto nie je reklamný príspevok.

Ako vyzerá iPhone 11 zvnútra? Známa webstránka ifixit.com je výborným zdrojom pre všetkých, ktorí chcú opraviť svoj iPhone alebo iné zariadenie. Na stránke nájdete nielen potrebné náhradné diely a náradie, ale aj podrobné foto/video návody. Teraz sa pustili do rozoberania najnovších iPhone 11.

Pozrite si fotografie, ako to vyzerá vo vnútri iPhone 11 Pro Max:

Zdroj obrázkov: ifixit.com

iFixit.com hodnotí opraviteľnosť iPhonu 11 Pro 6 bodov z 10. (Pričom 10 bodov znamená, že sa opravuje najlepšie)

Na konci návodu aj zhŕňa niekoľko záverov:

  • Čo sa týka opraviteľnosti iPhonu, prioritou dizajnu je prístupnosť k displeju a batérii.
  • Prístup k batérii sa zjednodušil a niektoré diely sú prístupné bez zásahu do iných.
  • Pre opravu postačuje väčšina dostupného náradia, ale niektoré skrutky sú už ako je u iPhone bežné, špecifického charakteru.
  • Izolácia proti prieniku vody komplikuje niektoré druhy opráv, ale aspoň znižujú poškodenie vodou.
  • Sklenená predná aj zadná strana iPhonu zvyšuje riziko na jeho rozbitie.
  • V prípade rozbitia zadného krytu je potrebné vykonať náročnú opravu, pretože aby sme sa k nemu dostali, musíme odmontovať všetky súčiastky. (To pravdepodobne zvýši cenu tejto opravy)

Okrem toho natočili aj video, na ktorom je znázornené postupné rozobratie iPhone 11 Pro:

Bohužiaľ, žiaden iPhone nie je tak odolný, aby sa nikdy nerozbil. Na internete sa postupne začínajú objavovať rôzne testy, ktoré testujú odolnosť iPhonu 11. V niektorých testoch skúšajú poškriabať displej alebo kryt, v iných ho zase spúšťajú na zem z rôznych výšok. I keď sa iPhone 11 podľa týchto testov radí k tým odolnejším, vždy je lepšie si na neho dávať pozor. Opravy sa pohybujú na niekoľkých stovkách eur. Niekedy servis vyčísli tak vysokú cenu opravy, že človeku sa snáď oplatí predať ho na náhradné diely a tieto peniaze si priložiť k sume za úplne nový smartfón.

Mal si už niekedy rozbitý alebo inak poškodený iPhone alebo iný smartfón? Opravuješ si iPhone sám? Alebo máš na to dobrého známeho? Alebo radšej ideš na istotu a využiješ servis, resp. autorizovaný servis? Môžeš sa vyjadriť v komentároch k tomto príspevku na našej Facebookovej stránke.