Kruto úprimná recenzia: Xiaomi Mi Band 5 po mesiaci používania s iPhonom

Úvodom…

Táto recenzia nie je v žiadnom prípade o odbornosti a podrobných technických špecifikáciách. Bude o tom, ako sa mi s náramkom Xiaomi Mi Band 5 žije každý bežný deň, čo presne ja od nich očakávam a ako to spĺňajú.

Ak by mal niekto záujem si ich kúpiť, preklikom na Heureku a do obchodu mi pomôžete pár centíkmi:


Xiaomi Mi Band 5 Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do (Zdroj: Heureka.sk) Porovnať ceny >>

Náramky Xiaomi sú súčasťou môjho každodenného života už zopár rokov. Začal som so Xiaomi Mi Band 2, ktoré som si kedysi kúpil od môjho kolegu za 15€. Ten vtedy prechádzal od smart náramkov na smart hodinky a ja som si povedal, že si teda skúsim svoj prvý smart náramok. Netrvalo dlho a hneď som si ho obľúbil. Neskôr som si kúpil Mi Band 3, ktoré som si taktiež zamiloval a dvojky som vtedy prenechal priateľke. Mi Band 4 som síce preskočil, ale mal som ich možnosť vidieť na ruke môjho brata a niekoľkých kamarátov. Necítil som vtedy potrebu si ich kúpiť…

Ako som sa k Mi Band 5 dostal?

Následne Xiaomi predstavil Mi Band 5 a internet bol opäť plný recenzií o nich. Pár som si ich prečítal a špekuloval som o tom, že je asi najvyšší čas aktualizovať. Priateľka ma však prekvapila, keď mi ku príležitosti odovzdania dizertačnej práce vložila do rúk malú čiernu krabičku s veľkým číslom 5. Išla s darčekom na istotu a s odstupom času môžem povedať, že tým rozhodne nič nepokazila 🙂

Prečo o nich píšem?

Dnes je to približne mesiac čo som ich majiteľom a vo svojom okolí stále osobne nepoznám nikoho, kto by ich mal. Čelím preto často otázkam – aké sú?, oplatí sa to?, čo majú nové?… tak som si povedal, že možno nebude od veci o nich napísať nejakú tú menšiu recenziu, zameranú skôr na osobnú skúsenosť.

Čo od smart náramku očakávam?

Pre začiatok by som určite mal povedať, že nie som nejaký obzvlášť náročný užívateľ. Od denne používanej elektroniky všeobecne vyžadujem najmä spoľahlivosť. Preto sa mi vo vrecku hompáľa iPhone. A čo požadujem od hodiniek, alebo konkrétne od smart náramku? Čas, výdrž batérie a iba niektoré funkcie…

V momente, keď prvý krát zapnete Xiaomi Mi Band 5, tak je zrejmé, že to je produkt primárne orientovaný na šport a zdravie. Hmmm… To by znamenalo, že asi nie som tak celkom cieľovou skupinou… 🙂 Väčšinu funkcií a režimov športu v náramku aj tak nevyužijem, zameriavam sa iba na to, čo skutočne potrebujem.

Prečo nemám Apple Watch, keď mám iPhone?

Možno by ešte malo význam povedať niečo aj o Apple Watch. Ako dlhoročný a verný užívateľ iPhonu nemám najmenších pochybností o tom, že Apple Watch sú, čo sa kompatibility týka, určite najlepšou voľbou pre niekoho, kto chce smart hodinky a má iPhone. Ale, nie som jednoducho cieľová skupina tohto produktu a výdrž batérie je pre mňa absolútne zásadným dôvodom, prečo ich nemám. Potrebujem niečo jednoduché, čo slúži viac mne ako ja tomu. Dosť je pre mňa už len vešať každý večer iPhone na kábel… vážne Apple, urobte s tým už niečo… ale niečo lepšie ako kryt s externou batériou, prosím…

Moje prvé dojmy v porovnaní s Mi Band 3

Ako som písal, mojim posledným Xiaomi náramkom bol Mi Band 3, čo bola posledná verzia bez farebného displeja. Mi Band 4 už farebné boli, ale preskočil som ich. Môže vám byť teda jasné, že keď som na Mi Band 5 prvý krát rozsvietil displej, bol som milo prekvapený farebnosťou a kvalitou AMOLED displeja. Väčší, farebnejší, kvalitnejší a dizajnovo veľmi príjemný.

Som veľmi rád aj za množstvo dizajnov ciferníka, ktoré si pomocou aplikácie môžete nahrať do náramku. Mne sa najviac zapáčil a preto používam tento:

Prvé pripnutie na ľavú ruku bolo pocitovo presne také, aké som od Xiaomi náramku už tradične očakával. Príjemný gumený náramok s dobre vymysleným systémom zapínania. V minulosti sa mi stávalo, že sa mi pri činnosti náramok o niečo zavadil a rozopol. Keď som však zacvakol Mi Band 5 na ruku, cítil som trochu vyšší odpor, ako som bol pôvodne zvyknutý. To mi dodalo vieru, že spojenie je pevnejšie a neplánované rozopnutie hodiniek sa stane vzácnejšou udalosťou v mojom živote 🙂 Neviem, či je to iba pri mojom kuse alebo to je tak u všetkých pätiek.

Mi Band 5 a iPhone

Spárovanie prebehlo bez problémov. V skutočnosti som sa viac zdržal pri odpájaní staršieho náramku Mi Band 3 a pripojenie nového už išlo hladko. Potom si to naťahá nejaké aktualizácie… Potrebujeme k tomu appku Mi Fit. Táto aplikácia, ale aj iné appky dokážu rozšíriť využiteľnosť náramku.

Funkcie

Vážne…? nebudem mrhať svoj ani váš čas tým, aby som tu duplicitne opakoval niečo, čo ste si pravdepodobne na internetoch prečítali možno aj 10 krát. Ak odoberáte na Facebooku aspoň zopár stránok, ktoré sa venujú smart vecičkám, určite vás to neminulo a možno ste aj vy aktívne vyhľadávali na googli, čo to teda tie nové “päťky” majú???

Takže to iba v skratke zhrnieme a zameriam sa skôr na moje dojmy ako na podrobné popisovanie jednotlivých kľúčových funkcií:

Displej – novší, lepší, čitateľnejší, celodotykový AMOLED a potešilo ma nastavenie jasu priamo na náramku bez potreby použitia aplikácie v smartfóne. Automatická úprava jasu podľa svetelnosi prostredia však trochu chýba… ale tak to asi tá cena 🙂

Športové aktivity – nie som tak úplne cieľovou skupinou týchto funkcií, ale aktívnych športovcov určite poteší rozšírenie počtu aktivít, ktoré sa s alebo bez použitia smartfónu dajú zaznamenávať.

Batéria – napriek tomu, že niektoré recenzie písali o dobrej výdrži, v porovnaní s Mi Band 3 to je skok o 10 dní dole… Mi Band 5 píše o minimálnej výdrži 14 dní. Sedí to.

Zdravie – tu som zaznamenal značné vylepšenia. Je vidieť, že Xiaomi náramky to nielen so športom, ale aj so zdravím myslia pomerne dosť vážne. Index PAI (Personal Activity Intelligence) bola pre mňa pomerne zaujímavá novinka. Je to akýsi index zdravia, ktorý sa automaticky prepočítava a podľa jeho rozsahu hovorí o tom, či máte predpoklad dlhého zdravého dožitia sa a predchádzania náhlym srdcovým ochoreniam, alebo ste iba nehybná kopa hnoja a vaše schátrané telo to už moc dlho neutiahne 🙂 Náramok si o mne už niekoľko dní myslí, že som štatisticky nad kopou hnoja, blížiac sa k dobrým hodnotám, s vysokým potenciálom na úžasný život plný zdravia… Ďakujem mu za to.

Nabíjanie – technológia musí byť maximálne tak zložitá ako som ja sám… asi preto milujem jednoduchosť 🙂 …a konečne ma Xiaomi potešil tým, že upravil nabíjací konektor tak, aby sme už nemuseli dávať dole gumený pásik, keď ho chceme nabiť. Okrem toho je konektor magnetický a káblik do neho veľmi intuitívne zacvakne. Vtedy som si uvedomil, aký je magnet vlastne úžasný vynález 🙂 Veľký palec hore za toto riešenie. Okrem toho, v minulosti som mal problémy s tým, aby sa Xiaomi náramok začal nabíjať okamžite na prvý krát. Niekoľko krát som to musel viac krát skúšať, aby to naskočilo. Neviem či vadný kus, ale k pomere s dlhou výdržou batérie ma to zas až tak nezruinovalo a nereklamoval som to.

Ušetrí mi to všetko cca 1 minútu života mesačne, ale to je 12 minút ročne. Tento čas môžem využiť veľmi aktívne, napríklad si pozriem nejaké video na youtube. Za 50 rokov to je 600 minút (10 hodín) a je príjemné vedieť, že život mi dal šancu pracovať na svoj dôchodok o 10 hodín dlhšie. Ale vážne, táto zmena je úplne super.

Potom má náramok meranie spánku vrátane REM fázy… to priveľmi nevyužívam. Prax ma naučila, že môj vlastný pocit je akosi trochu presnejší v určovaní toho, ako som sa vyspal… Ale ľudí, ktorí majú radi takéto vychytávky to určite poteší.

K ďalším funkciám môžeme zaradiť tradičný krokomer, merane vzdialenosti, spálených kalórií… šťastie, že náramok nevie o tom, že po fyzickej aktivite si rád dám niečo kalorické, napríklad pizzu.

Meranie tepu – klasika, na ktorú sme už u Xiaomi zvyknutí a funkcia, ktorú som využil tak prvý týždeň ovplyvnený nadšením z novej vecičky, ale niekomu sa môže zísť.

Meranie stresu je podobná funkcia, lebo ide vlastne o meranie výkyvov v rýchlosti tepu v určitom časovom intervale. Čím sú vychýlenia vyššie, tým ste viac v strese a podobne… Aspoň tak som tomu porozumel… Ale predstavte si, pre mňa to nie je nič nové, lebo túto funkciu už má aj moje vlastné telo a aktivujem ju otázkou “Cítim sa byť v strese?”.

Dýchanie – funkcia pre ľudí, ktorí žijú tak stresový život, že by mali občas zastaviť a jednoducho nerobiť nič iné, iba dýchať, v opačnom prípade im čosi odpáli v mozgu alebo pri srdiečku a to nikto nechce. Príjemné pozastavenia sa v každodennom zhone a strese, moment, kedy sa všetko spomalí a zastaví, moment, ktorého ste len vy pánom, uvedomenie si samého seba, svojej existencie, moc prítomného okamihu, Majk Spirit, JOU !!!

Počasie – aktuálne počasie je dobre využiteľné, ak to máte práve ďaleko ku oknu alebo ak chcete vedieť ako asi bude v najbližších dňoch. Načítate ho spárovaním so smartfónom (myslím, že zdroj dát bude asi weather.com – opravte ma, ak sa mýlim).

Pripomienky – tie považujem za veľmi užitočné, ale mať ich v náramku pre mňa nie úplne ok. O chaos v mojom živote a zoraďovanie jednotlivých chaotických úloh sa u mňa stará aplikácia Any.Do, ktorú mám inštalovanú a synchronizovanú v iPhone a v počítači a takto mi to plne vyhovuje.

Notifikácie – náramok zvláda zobrazovanie notifikácií z vášho smartfónu. Ako sme pri iPhone zvyknutí, tak s príslušenstvom mimo značky Apple to nikdy nie je úplne na 100%, najmä čo sa aplikácií tretích strán týka. Nejaký čas som na Xiaomi Band-och tieto notifikácie využíval, ale časom som zistil, že môj iPhone je väčšinou dostatočne blízko na to, takže nepotrebujem byť dvojito informovaný o notifikácii. Ale v prípade športu v outdoore, čo je u mňa skôr občasnou záležitosťou, je celkom užitočné iba nakuknúť, kto volá a počas behu tohto človeka nahnevať a dať mu jasne najavo, že momentálne nie je želaným elementom v mojom živote.

Ďalej hodinky obsahujú také tie klasické funkcie, ktoré od nich čakáme, napríklad revolučná funkcia budík, svetový čas, uzamykanie obrazovky, hudba (na iPhone som to akosi nerozhýbal), stopky a pod.

Môj bežný deň so Xiaomi Mi Band 5

Ráno vstanem, pozriem koľko je hodín. Už len toto je moment, kedy sa vám cena smart náramku vráti v pridanej hodnote 🙂 Ak je málo, tak odmietnem vstávať a spím ďalej. Ak je už čas, pri ktorom by moje životne dôležité orgány po vstatí z postele nezlyhali, tak si zľahúčka sadnem na bok postele, pripnem si náramok na ľavé zápästie a vykonám prvých 15 krokov svojho dňa smerom na toaletu. Nebojte sa, túto časť preskočíme, ale rád by som povedal, že toto je práve ten okamih, kedy sa mám čas pohrať so všetkými tými funkciami, ktoré bežne aj tak nevyužijem. Napríklad meranie tepu, dýchanie… predsa len, sú to prvé minúty po zobudení a ja sa chcem uistiť, že sa cítim dostatočne dobre na to, aby sa mohol deň začať 🙂

Nasleduje ten bežný ranný rituál ako hygiena, chystanie sa do práce, ak mám chuť a stíham, tak aj raňajky… počas týchto činností človek často využije tú hlavnú funkciu – zobrazovanie času 🙂 O pár minút už chytám do rúk elektrokolobežku, zhodou okolností práve Xiaomi Electric Scooter M365 a idem naproti nástrahám sveta, vytvárať svoju budúcnosť.

Keď pracujem, tak väčšinu času sedím na fakulte za počítačom. Práca tak fyzicky nenáročná a niekedy tak duševne náročná… Je preto príjemné, keď mi náramok automaticky pripomenie, že som sa už dlho nehýbal a mal by som ísť spraviť zopár krokov. V mojom prípade má táto zdraviu prospešná funkcia trochu opačný efekt. Keď mi moju nečinnosť náramok pripomenie, tak sa okamžite svižne postavím a kolegom v kancelárii oznámim – “priatelia, moje hodinky si myslia, že už dlho sedím a mal by som si ísť zapáliť”. Brilantná funkcia.

Moje športové výkony a ako ich zvládajú Mi Bandy 5

Pomaly ale isto sa dostávame ku pre mňa úplne najpodstatnejšej funkcii na náramku. Aj keď na základe predchádzajúcich riadkov si môžete právom o mne myslieť, že som iba 200-kilová knedľa sediaca za počítačom, nie je to celkom tak.

Vo svojom voľnom čase sa pravidelne venujem jednej z finančne najdrahších, časovo a hlavne fyzicky najnáročnejších aktivít na svete. Vyžaduje veľmi dobrú prípravu, správne náčinie, výber správneho miesta a obrovskú dávku výdrže a trpezlivosti. Možno už tušíte správne. Je to rybolov.

Robím to, čo milujem…

Ideálne ten na kapra na položenú, pri čom väčšinou sedím. Keď chcem byť ešte aktívnejší, začnem chytať dravce na prívlač a postupne pochodujem po kamenistých brehoch rieky.

Môže to znieť smiešne, ale od náramku očakávam jednu konkrétnu funkciu a tá pre mňa predstavuje to najdôležitejšie na celom náramku – časovač (odpočet času). Keď nahodím, zapínam funkciu odpočítavania času napr. na 20 minút, pretože je to pre mňa pri love na položenú veľmi dôležité. Potrebujem túto funkciu mať v náramku veľmi rýchlo dostupnú.

A tu ma Xiaomi veľmi potešil, pretože náramok obsahuje možnosť posunutím prsta do strany dostať sa okamžite ku predvoleným skratkám. V mojom prípade tam je vytvorená jediná skratka – odpočet času. Ďalším plusom pre mňa je, že posledný nastavený čas na odpočítavanie ostáva uložený do budúcna. Napríklad, ak som naposledy odpočítaval 20 minút, tak či sa k tomu dostanem o 25 minút, o hodinu, na druhý deň, prednastavených 20 minút mi tam zostane a ak potrebujem zmenu, je to veľmi ľahko a rýchlo nastaviteľné.

Možno teraz krútite hlavou, ale ja skutočne vyžadujem a využijem len málo funkcií, za to veľmi intenzívne a potrebujem, aby boli čo najrýchlejšie dostupné a jednoduché. Výhodou je, že počas odpočítavania displej pokojne zhasne a šetrí sa tak batéria. Jedným kliknutím sa mi hneď zobrazí aktuálny zostávajúci čas. Jedna vec mi však vadí, že počas prebiehajúceho odpočítavania času nie je možné sa dostať na obrazovku reálneho aktuálneho času. Takto to je, ak sa nemýlim, so všetkými práve aktívnymi funkciami v náramku. Vtedy som nútený z vačku alebo ruksaku vytiahnuť iPhone, lebo jediným možným spôsobom by bolo úplne stopnúť a ukončiť časovač, pozrieť čas, vrátiť sa, manuálne nastaviť zvyšný čas na odpočítavanie a spustiť odpočet.

Možno sa naozaj pohoršujete, ale čudovali by ste sa, ako to je pre mňa dôležité a koľko času ušetrí, keď je táto funkcia urobená správne. A čudovali by ste sa aj tomu, ako veľmi užívateľsky neprívetivo má túto funkciu riešenú konkurencia.

Verím tomu, že v skutočnosti aj vy využijete iba tak 10-20% z potenciálu náramku. Ale o to pre vás bude dôležitejšie, aby to bolo riešené dokonalo.

Ak už naozaj fyzicky športujem

Verím, že Mi Band 5 obsahuje režimy športov, z ktorých väčšinu aj tak nikdy nevyužijete. V mojom prípade som využil tri: Outdoor running (beh vonku) , Pool swimming (plávanie v bazéne) a Freestyle (cvičenie).

Beh – skúsil som túto funkciu pri behaní na okruhu pri jednej z neďalekých škôl. Funkciu som zámerne použil bez prepojenia s iPhonom (a teda aj bez GPS), aby som zistil, čo dokáže náramok samotný. A musím povedať, že ma potešil. Presnosť odbehnutej vzdialenosti bola veľmi dobrá. Odbehol som 10 koliečok a náramok ukazoval bezmála 2 kilometre, čo pravdepodobne podľa dĺžky okruhu dobre sedelo.

Plávanie v bazéne – náramok sa pýši dobrou vodotesnosťou a pridaným režimom Pool swimming. Ja plávanie milujem, tak som teda skúsil. Nastavil som dĺžku bazéna na 50 metrov. Počítanie záberov bolo presné, čas je vec, ktorá poteší. Pri vzatí do úvahy môj životný štýl, tak môj rekordný čas 1:13 na päťdesiatke považujem za vrchol mojej plaveckej kariéry. Prosím, aktívny plavci, radšej mi nepíšte do komentára váš čas, ponížilo by ma to a zničilo by mi to zmysel života 🙂 Nemierim si to zrovna priamo na olympiádu 🙂

Občas ešte doma zvyknem moje kosti a šľachy unaťahovať s činkami. Skúsil som preto režim Freestyle. Keby tam nebol na ikone nakreslený panáčik s činkou, myslel by som si, že mám začať z hlavy rapovať freestyle jednu minútu. Ja som teda ale radšej cvičil a náramok mi pritom meral čas a myslí si o sebe, že mi meral aj spálené kalórie… no ok teda… nie som si celkom istý, či náramok vie, čo práve presne robím a koľko mám práve naložené na činke. Asi by bol sklamaný a za vzorec na výpočet spálených kalórií by mi pridal delenie číslom dva.

Moja domáca… ehm… “posilka”… čisto len pre pobavenie 🙂

Pre koho je tento náramok?

Som jednoduchý človek, nevyžadujem hromadu funkcií, ale som v tom o to viac náročný. Vyžadujem teda menej, ale nech to je spravené dobre. Ako vidíte, moje očakávania od Mi Band 5 sú špecifické a myslím si, že veľmi dobre spĺňajú to, čo od nich potrebujem práve ja.

Aktívnych ľudí a športovcov určite poteší množstvo pridaných športových režimov, mám však trochu pochybnosti o ich presnosti… Ale ak má niekto rád takéto vychytávky, určite ho to poteší a s funkciami náramku sa dobre pobaví. Je pravda, že za viac peňazí by sa na trhu našli oveľa inteligentnejšie produkty, ale myslím si, že Xiaomi so svojimi Mi Band náramkami totálne drvia trh vo svojej kategórií. Veľa hudby za relatívne malý peniaz.

Mimochodom, toto sledujem aj pri iných produktoch značky Xiaomi. Ako som spomenul, mám aj elektrickú kolobežku Xiaomi. Perfektný produkt taktiež za relatívne malý peniaz a táto ekolobežka je taktiež absolútnou jednotkou na trhu vo svojom odvetví. Áno, sú aj drahšie, aj lepšie… Ale trh si pýta hlavne dobrý pomer cena/kvalita a to z môjho pohľadu Xiaomi ponúka.

Preto značku Xiaomi už pravidelne nazývam pseudonymom – “LACNÁ KVALITNÁ ČÍNA”.

Prejsť zo staršej verzie na Mi Band 5 ?

Záleží od preferencií. Pre mňa bol prechod z 3 na 5 veľmi výrazný, najmä čo sa displeja týka, ale vystačil by som si aj s jednofarebným a s dobrou svetelnosťou, čo bolo pri trojke dosť biedne. V tomto smere je teda päťka na tom o dosť lepšie a nie je problém ani na slnku.

Ak ste človek, ktorý to len tak nosí na ruke a občas kukne čas, tak nie som si istý, či potrebujete najnovšiu verziu. Ale ak mávate akýsi nepopísateľne dobrý pocit z toho, že máte niečo najnovšie a váš mozog je vtedy totálne zaplavený dopamínom, tak určite nebudete sklamaní.

Čo sa aktívnych športovcov týka, tu už vidím viac dôvodov na prechod k novšej verzii. Rozšírený počet športových aktivít určite poteší. V spojení so smartfónom potom hovoríme o relatívne dobrom monitoringu našich aktivít.

Využitie vidím aj napr. u starších ľudí, ktorí potrebujú základný monitoring zdravia a hlavne, aby to bolo pre nich jednoduché. Počítanie krokov by mohlo u starších ľudí pôsobiť prínosne, ak sa musia každým dňom nútiť k pohybu, ktorý už pre nich nie je vôbec jednoduchý, no vedia, že by im to prospelo.

Záver

Nemôžem povedať, že neľutujem peniaze, pretože som tento náramok dostal ako darček. Dnes už však môžem zhodnotiť, že by som si ho bol kúpil aj sám. Spĺňa to, čo potrebujem. A i keď toho nepotrebujem veľa, spĺňa to výborne.

Čo sa inteligentných náramkov týka, už dlhé roky nevidím na trhu nejakú výraznú konkurenciu ku Xiaomi. Kúpou Mi Band idete viac menej na istotu. Pre náročnejších ľudí sa však už pravdepodobne nachádzame o pár levelov nižšie.

Ja však na tejto nižšej úrovni rád ostanem, pretože keď zodvihnem hlavu, tak vo vyšších leveloch síce vidím svet plný úžasných funkcií, no zároveň sa dívam už do brány do sveta inteligentných hodiniek (nie náramkov) a zároveň cítim aj zápach “spálených” voltov a zvuk pripájania nabíjačiek. A to, žiaľ, vôbec nie je pre mňa.

Máte vlastnú skúsenosť s nejakým smart náramkom alebo smart hodinkami? Aká je vaša skúsenosť s nimi v spojení s iPhonom alebo iným smarfónom? Určite mi dajte o tom vedieť do komentára.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Band 5 najlacnejšie?


Xiaomi Mi Band 5 Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do (Zdroj: Heureka.sk) Porovnať ceny >>

4 komentáre k “Kruto úprimná recenzia: Xiaomi Mi Band 5 po mesiaci používania s iPhonom”

 1. Automaticke podsvietenie displeja? Dalsi zrac energie by to bol a to nechceme.. Preto mam nastavene ze sa podla vychodu a zapadu slnka sami prenastavia na tmavsi a svetlejsi jas.. A ak momentalne zmenim jas na akurat potrebny, v najblizssom vych alebo zap sa mi rezim vrati do nastavenej podoby (podla slnka) napiste ak nieco koroppromab@gmail.com

  Naramok nedavam z ruky dole iba pri nabijani, nema to zmysel kedze vobec v noci nezavadzia 🙂

  Odpovedať
 2. 2 roky intenzívne používam Honor Band 3 a nebyť toho, že remienok mi vydržal rok a nový za 10€ ešte menej, tak ho nemám prečo meniť. Tak sa Ježiško nadomnou zmiloval a prisľúbil mi, že si pod stromčekom nájdem Xiaomi Mi Band 5 a k tomu aj kovový remienok z doopshop.sk. Ten mi hádam vydrží dlhšie.

  Odpovedať
 3. Zdravím,nemám síce náramok ale mám hodinky od Xiaomi Amazfit GTR 47mm ktoré sú samozrejme drahšie ako Mi Band 5 ale sú oveľa elegantnejšie , no vhodné i na šport.Robia presne to isté ako Mi Band 5 len s tým rozdielom že Amazfit GTR využíva na synchronizáciu aplikáciu pre Android/iOS Amazfit kde je množstvo nastavení.Používam ich denne pripojené k Iphonu XR a všetko funguje tak ako má , dokonca aj hudbu cez ne ide prepínať ale aj meniť hlasitosť , no čo je najhlavnejšie je batéria.Kedže taktiež nemám rád každodenné nabíjanie ako pri Iphone tak som hľadal hodinky s dlhou výdržou ktoré nemusím tak často nabíjať, no a môžem povedať že to spĺňajú na výbornu.Pri bežnom používaní nieje problém vydržať bez nabíjania aj mesiac.To že nemajú českú lokalizáciu mi vôbec nevadí lebo základy anglického jazyka ovláda určite každý a ovládanie je veľmi jednoduche ako aj v Amazfit appke.Čo sa týka remienkov tak na trhu je ich pomerne dosť na výber kedže podporujú 22mm baretu.
  Hodinky odporúčam každému kto rieši eleganciu,výdrž batérie a funkcie.Je jasné že Apple iWatch hodinky sú na inej úrovni , hlavne to že sa s nimi dá volať a platiť ale tá ich výdrž je žalostná.Myslím že Amazfit GTR sa v pomere cena/výkon/kvalita veľmi oplatia , hlavne pre nenáročných ľudí ktorým stačia funkcie ktoré ponúkajú.

  Odpovedať
  • Ahoj, Xiaomi Amazfit je samozrejme už kategória smart hodiniek a nie smart náramkov. Dizajn a eleganciu im nemožno vziať, vyzerajú dobre, no cena je 3-4 násobná oproti Mi Band 5. Tiež patrím medzi ľudí, ktorí uprednostňujú výdrž batérie a Xiaomi Amazfit je v tomto ohľade na tom veľmi dobre.

   Odpovedať

Vložiť komentár