iOS 13

Koľko ľudí už má iOS 13 + Výsledky našej ankety

Apple sprístupnil svoj oficiálny nový systém iOS 13 19. septembra 2019. Poďme sa pozrieť na to, koľko ľudí si ho už aktualizovalo a ako dopadla naša anketa o porovnávaní so starším iOS 12.

Spoločnosť Mixpanel uvádza, že na základe ich interných štatistík vychádzajúcich z analýz operačného systému návštevnosti ich webu, má iOS 13 nainštalovaných už 20% ľudí. Tieto štatistiky vychádzajú aj z analýzy iOS pri využívaní ich aplikácií.

iOS 13 štatistika
Štatistika iOS 13 [Zdroj: Mixpanel]

Na oficiálne štatistiky od spoločnosti Apple si však ešte budeme musieť počkať. Budeme to sledovať a určite vám o tom dáme včas vedieť.

Z rôznych recenzií je však už známe, že iOS 13 si zasluhuje svoju obľubu hlavne z dôvodu niekoľkých nových funkcií. Jednou z najobľúbenejších je samozrejme dlho očakávaný tmavý režim, ktorý si užívatelia Applu už doslova vyprosíkali.

Nový iOS má však v niečom aj svoje nevýhody. Bohužiaľ, oproti iným verziám systému iOS si práve táto verzia získala povesť označovaná slovom “buggy“, čiže chybový. Z toho dôvodu musel Apple veľmi rýchlo reagovať na odhalené problémy a tak nám o pár dní vypustil jeho opravnú verziu iOS 13.1 o ktorej sme vás informovali tento týždeň v utorok. Najvýznamnejšia chyba súvisela s aplikáciou Camera pri najnovších iPhone 11.

Celkovo sa však najnovší iOS v porovnaní s iOS 12 považuje za veľmi dobrý a to potvrdzuje aj jeho adaptácia užívateľov do svojich zariadení.

Opýtali sme sa aj vás včera na našom Facebooku v ankete:

Otázka znela “Ktorý iOS je podľa teba lepší?“. Na výber bolo možné hlasovať za starší iOS 12 alebo nový iOS 13. V čase písania tohto článku sa k ankete vyjadrilo 800 ľudí. Drvivá väčšina v podobe 83% odpovedala, že lepší je iOS 13. iOS 12 teda získal iba 17%. Túto anketu si môžete pozrieť tu a stále je možné do nej zahlasovať a vyjadriť svoj názor v komentári.

❓Ktorý iOS je podľa teba lepší❓

Uverejnil používateľ iReview Štvrtok 26. septembra 2019