Apple Event 15.9. o 19:00 !!! – Čo to pre mňa znamená + Pozvánka na spoločnú diskusiu

Napätie stúpa. Pre niekoho bežný deň, pre niekoho každoročné predčasné Vianoce. Ja sa radím do druhej skupiny. A preto každý rok s blížiacim sa termínom hlavného Apple Eventu mám zvláštny tlak na hrudi. Pociťujem nedočkavosť z toho, čo si pre nás Apple pripravil a ako tým zmení svet. Na druhej strane, vždy cítim aj menšie obavy a v duchu si hovorím “Prosím, Apple, neposer to” 🙂

Nie som totálny fanatický nadšenec, ktorý si okamžite kupuje všetky produkty značky Apple hneď ako sa na SR dostanú do predaja. Vlastním iba starší, no to stále svižný iPhone 7, občas chytím do rúk aj starého veterána iPad Mini 1 “zdedeného” po priateľke (prešla na iPad Mini 4) a ešte mám po dlhých rokoch zasekávania na Windowse už aj Macbook Pro 13 z roku 2015. Musím povedať, že Apple to jednoducho s elektronikou vie, no asi naozaj nie je pre každého.

Prechod z Androidu na iOS bolo jedno z najlepších tech-rozhodnutí v mojom živote. Prechod z Windows-áckych notebookov na Macbook bolo napriek môjmu dlhodobému strachu a odporu spoôsobenému NE-vedomosťou a NE-skúsenosťou taktiež správnou voľbou. Nemenil by som.

A takto ma postupne Apple pohlcuje a ja sa ocitám v tej takzvanej “zlatej klietke”. Tá je síce naozaj zlatá (ceny zariadení) a aj tak trochu klietka (napr. na macOS naozaj nerozbeháme všetko, čo na Windowse áno), no ten benefit v podobe svižného prostredia a perfektne premysleného ekosystému a vzájomnej spolupráce Apple zariadení je na nezaplatenie.

Časom som pochopil, ako Apple zlepšuje môj život a tak som aj pochopil, že tým mení celý svet. Apple je dlhoročný trendsetter. Preto sa vžd pred Apple Eventom pohodlne usadím a pripravím si dobré pitie a jedlo. Je to pre mňa “filmový” zážitok a relax v jednom.

Čo nám Apple tento rok predstaví?

Áno, aj ja si už týždne pred Apple Eventom čítam rôzne články a ehm… tak “milované úniky” toho, čo od Applu asi môžeme čakať… ale nie som príliš fanúšikom takýchto “únikov”. Preto som vám ich ani nespamoval a aj tak som sa pri ich čítaní skôr iba pousmieval. A niekedy som článok aj preskočil, lebo veď ja to ani úplne nechcem vedieť a chcem sa nechať prekvapiť. Ani keď idem do kina, tak nechcem, aby mi niekto pred vstupom povedal celý príbeh vrátane konca filmu.

Niektoré špekulácie hovoria o tom, že sa jedná o veľmi “špecifický a tajomný Apple Event”. Vraj preto, lebo nie je známych až tak veľa informácií o tom, čo presne predstavia. Niektoré špekulácie dokonca spochybňujú, že Apple zajtra predstaví nový iPhone.

Mne to ale príliš žily netrhá. Ja si ale myslím, že Apple má svoj nový iOS 14 pripravený, pretože ho pomerne dlho testoval ako Beta verziu. Potom mi zdravý rozum hovorí, že predstaviť nový iOS bez toho, aby ho predviedli na novom iPhone by bolo asi dosť divné. Ale, nechajme sa prekvapiť…

Ach, tá korona

Váhal som, či toto slovo v článku vôbec použiť, veď už toho máme určite všetci dosť. Chcem iba povedať, že bude ma zaujímať, že ako Apple tento rok zvládne svoj Event za takých podmienok, ktoré vzhľadom na koronavírus majú. V kútiku duše trochu dúfam, že Apple niečo v súvislosti s koronou využije a otočí tak prekážku na príležitosť. Myslím si, že aj niečo v súvislosti s rúškami zakomponuje do svojej show pre marketingové účely 🙂

Ako môžeme Apple Event sledovať?

Väčšinou to býval problém najmä pre ľudí, ktorí nevlastnili žiadne Apple zariadenie. Ale tento rok v tom nevidím žiaden problém, pretože ako vidím na Youtube Applu, tak Live stream tam svieti pripravený a postupne sa odpočítava čas do jeho spustenia. To znamená, že tento rok si pozrieme Apple Event prakticky na akomkoľvek zariadení, ktoré dokáže spustiť Youtube. Prikladám:

Takže to najpodstatnejšie je zapamôtať si iba dátum a čas:

Utorok 15.9.2020 o 19:00 (nášho času)
(September 15, 2020, at 10 a.m. PDT.)

Ak by ale niekto predsa len chcel, tak domovská stránka Apple Eventu je:
https://www.apple.com/apple-events/

Takže budú to nové iPhony? iPady? Macbooky? iOS? Úplne nové funkcie? Softvéri? Úplne nové Apple zariadenie??? Nech už to je čokoľvek, nechajme sa prekvapiť.

Články odo mňa počas Apple Eventu nečakajte 🙂 Veď určite vám zajtra večer ostatné tech-webstránky totálne zaspamujú Facebook. Ale budem rád, ak budeme o novinkách predstavených na tomto Apple Evente spoločne diskutovať v našej veľkej Facebookovej skupine v konkrétnom pripnutom príspevku.

UPOZORNENIE: Z minulých rokov viem, že sa nám počas Apple Eventu skupinka zvykne dosť spamovať. Z toho dôvodu vytvorím jeden jediný príspevok, ktorý v skupine TOPujem navrch a bude slúžiť na všetku diskusiu súvisiacu s Apple Eventom. Z toho dôvodu bude v skupine aj dočasne zapnuté schvaľovanie všetkých nových príspevkov a nebude dovolené pridávať žiadne iné príspevky ohľadom Apple Eventu. Pridávanie štandardných Apple otázok však bude priebežne schvaľované.

Diskusný príspevok v našej FB skupine nájdete tu:

DISKUSNÝ PRÍSPEVOK VO FACEBOOK SKUPINE

Vložiť komentár