Aj cez pandémiu sa predalo viac iPhonov ako kedykoľvek predtým. Konkurencia je na tom horšie.

Apple ako jediná z mnoha značiek predal viac ako ktorákoľvek iná značka, čím absolútne podkopal tento klesajúci trend.

Predaj smartfónov v druhom štvrťroku 2020 klesol, čo bolo spôsobené pandémiou koronavírusu. Spoločnosť Apple bola v skutočnosti schopná predať v USA viac telefónov iPhone ako kedykoľvek predtým.

Túto skutočnosť naznačuje prieskum inštitútu pre prieskum trhu Canalys.

Ich výsledky potvrdzujú, že spoločnosť Apple predala v USA v priebehu druhého štvrťroku od apríla do júna 2020 až 15 miliónov telefónov iPhone, čo je viac ako kedykoľvek predtým. V porovnaní s druhým štvrťrokom 2019 ide o nárast až 10%.

K tomuto výsledku nesporne prispelo práve predstavenie vylepšeného iPhone SE, často označovaný ako SE 2020. Spoločnosť Apple aktuálne “vlastní” až 47% podielu na trhu smartfónov v USA.

To znamená, že každý druhý smartfón predaný v USA je iPhone. Spoločnosť Apple a spoločnosť Samsung majú spoločne tento podiel v USA až 70%. Na rozdiel od nich sa spoločnosti Huawei po opatreniach, ktoré proti nim prijala americká vláda tento podiel výrazne znížil.

Tento výsledok je skvelý aj keď vezmeme do úvahy, že iPhone nepodporuje sieť 5G, čo je tak výrazným trendom a marketingom u konkurencie. Rozširovanie infraštruktúry pre 5G sieť sa z dôvodu pandémie zastavilo. Z toho dôvodu je nepravdepodobné, že by práve teraz podpora 5G siete zohrávala tak dôležitú úlohu pri kúpe nového smartfónu.

Príchod iPhonu 12 sa nezastaviteľne blíži a čakáme ho už na jeseň 2020. Uvidíme, či sa Applu podarí zaznamenať takýto úspech aj s týmto novým vlajkovým modelom.

S výnimkou značky Apple, odvetvie s predajom smartfónov pred pár mesiacmi vôbec nevyzeralo ružovo a podľa inštitútu Canalys všeobecne poklesol objem dodávok nových smartfónov do USA o 10% (z 33,4 miliónov kusov v druhom štvrťroku 2019 na 31,9 miliónov kusov v tom istom štvrťroku v roku 2020). Následne nastala aj pozitívna korekcia, ktorá bola spôsobená postupným zotavovaním ekonomiky a priemyslu najmä u čínskych tovární. Väčšina smartfónov dodávaných do USA v druhom štvrťroku 2020 (konkrétne 70%), bola vyrobená v Číne. To je o desať percent viac ako v prvom štvrťroku 2020.

Zdroj

Vložiť komentár